Andmekandjad, programmid, profiilid

Andmekandjad

Meie PC-arvutitel on loetavad CD-d ja ja DVD-d, USB-mälupulgad ja USB välised kõvakettad. Väiksemad tööd (kuni 10MB) võib saata e-postiga aadressile This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. . Suuremaid faile saab panna ftp-serverisse (küsi tel 443 3309). Ftp serverist ei saa klient ise faile kustutada, vajadusel tuleb uuem-parandatud versioon üles laadida uue nimega, lisades nimesse näiteks UUS, NEW vms.

Programmid

Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, InDesign CS2, Corel Draw (vers 12 ja vanemad); ka Microsoft Word ja Excel, aga need vaid sisestatud teksti ja tabelite jaoks, kujundust-küljendust trükise jaoks neis üldiselt ei tehta.
Kaasas peavad olema ka kasutatud fontide failid, samuti kõik lingitud objektid.

ICC profiilid

ICC profiilid värvide CMYK-i konverteerimiseks vastavalt kasutatavale trükipaberile.

ISOcoated_v2_eci.icc
FOGRA39L, max värvide summa (Total Ink Limit) 330%
Profiil kaetud Gloss trükipaberile.

ISOcoated_v2_300_eci.icc
FOGRA39L, max värvide summa (Total Ink Limit) 300%
Silk või Matti pinnaga kaetud paberitele ja kartongidele. Selle profiiliga soovitame pilte CMYK-i konverteerida ka siis, kui te ei tea täpselt, millisele kaetud (kriit) paberile töö trükitakse.

PSO_Uncoated_ISO12647_eci.icc
FOGRA47L Total Ink Limit 300%
Katmata valgele trükipaberitele.

Kasutada võib ka kaetud paberi puhul "Euroscale Coated v2" ning katmata paberi puhul "Euroscale Uncotaed v2" profiile.
Vältida tuleb kindlasti SWOP-profiile - need on loodud rulltrükimasinatele.

Kui värvilises trükises on must-valged pildid, siis peavad nad olema konverteeritud halltoonideks (Grayscale) või siis eraldi profiilidega neljavärvi halltoonideks: kaetud paberi puhul coated_FOGRA39_GCR_bas.icc (FOGRA39L, max värvide summa 300%) ning katmata paberi puhul uncoated_FOGRA29_GCR_bas.icc (FOGRA29L, max värvide summa 280%). Need profiilid konverteerivad pildi põhiliselt musta värviga trükitavaks, cyan, magenta ja yellow on täiendvärvideks sügavama musta saavutamiseks.

PC arvutitel tuleb kopeerida ICC profiilide failid kausta:
WINDOWS\system32\spool\drivers\color;
Macintosh arvutitel Library/Colorsync/Profiles.