Soovitusi kujundajale

1. Dokumendis tohivad olla vaid CMYK, SPOT või CMYK ja SPOT-värvid (RGB ei ole trükkimiseks). Vastavalt failis olevale värvide arvule tuleb trükivormide arv, mis on üheks aluseks hinna kalkuleerimisel.
2. Kui mingi kujutis peab ulatuma paberi servani, tuleb lisada välisservadele bleed (lõikevaru) vähemalt 3 mm.
3. Kõik olulised objektid (tekstid, joonised jms) peavad asuma puhta formaadi servast vähemalt 3 mm seespool. Raamatute-brošüüride puhul peaks olema see kaugus veelgi suurem (5 mm) arvestades voltimise-lõikamise ebatäpsust.
4. Joone jämedus ei tohiks olla vähem, kui 0,076 mm (hairline), seda ka vaid siis, kui kasutatava värvi tint on 100%. Väiksema protsendi puhul lõigatakse see joon veel rastripunktideks, ning trükisel muutub ta peaaegu nähtamatuks.
Negatiivse joone (tumedal pinnal hele joon) jämedus peaks olema vähemalt 0,176 mm vältimaks joone kadumist, mis võib juhtuda ebatäpse kokkutrüki puhul.
5. Rastergraafika effekte (vari, läbipaistvus) ei soovitaks kasutada küljendusprogrammides (kuigi uuemates on need võimalused olemas ja mõnikord ka töötavad korralikult), kindlam on pildimaterjal ikkagi kokku panna vastavas programmis (Adobe Photoshop). Sageli kasutatakse Corel Draw varjueffekti, mis vanemates versioonides vaikimisi seadetega kasutab 0-0-0-100 musta, selle tulemusena saadakse trükisel häirivalt hall vari. Varju värvitooniks peaks siis panema ka teisi osavärve sisaldava musta (näiteks 40-40-40-100) või Merge mode: Multiply.
6. Suurematel pindadel intensiivse musta saamiseks tuleks lisada teisi osavärve - näiteks 40-40-40-100 (erinevad variatsioonid annavad veidi külmema või soojema musta). Kasutada ei tohi varianti 100-100-100-100, sest see annab liiga suure värvide summa (400%), mis hakkab pealmist poogent määrima (lubatud värvide summa max 320%).
7. Kui ei ole teisiti kokku lepitud, siis vaikimisi on määratud mustale värvile overprint (ületrükk). Musta ületrüki vältimiseks tuleb kasutada lisavärvidega musta: 1-1-1-100.
Kui mõnele muule värvile on vajalik overprint, siis tuleks sellest teada anda, muidu võib seda pidada ekslikult pealejäänud overprindi määranguks. Kontrollida tasuks ka, et ei ole kogemata valgele overprinti määratud - selline objekt kaob lihtsalt ära.
8. Töö väljasaatmisel tuleb kaasa panna kõigi kasutatud fontide failid (ka bold, italic, medium jm., kui neid on kasutatud). Väiksema tekstimahuga tööde puhul on sageli lihtsam muuta tekst kõveratest koosnevateks objektideks (convert to outlines; convert to paths; convert to curves). Sel juhul ei saa trükikojas enam parandusi teha, kuid pole ka karta, et toimuks mõne fondi asendamine teisega.